Мощен Тотнъм смачка УБА и подгони лидереа Челси (ВИДЕО)

снимка: Gulliver/Getty Images

Тотнъм продължи с чудесните си игри напоследък във Висшата лига и би Уест Бромич Албиън с 4:0 в мач от 21-ия кръг, игран на стадион "Уайт Харт Лейн" в северен Лондон.

Подопечните на малдия специалист Маурисио Почетино тотално надиграха съперника си през първото полувреме и се оттеглиха на почивка само с два гола преднина, благодарение на най-добрите на терена Хари Кейн и Кристиан Ериксен. Първият откри резултата след пас на датчанина, а след това Макоули си вкара автогол при шут на Ериксен.

След почивката "шпорите" продължиха да контролират играта и Хари Кейн сложи окончателно точка на спора, оформяйки първия си хеттрик за сезона. Така Тотнъм събра 45 точки и излезе на второ място в таблицата, докато УБА е осми с 29 пункта.