"Моряците" се измъкнаха от резил срещу 10 от Пирин

Черно море се върна на пътя на успеха, след като стигна до победа с 2:1 над Пирин (Гоце Делчев) на своя "Тича" в двубой от 11-ия кръг на българското първенство.

Домакините отбелязаха от дузпа чрез Бакари в 13', а Ибраим от състава на гостите бе изгонен 2 минути по-късно. Въпреки това Марчев изравни в 34', но през втората част варненци бяха активни в атака и, въпреки че стигнаха само до един гол чрез Котев, се поздравиха с успеха.

Благодарение на трите точки възпитаниците на Георги Иванов се изкачиха до 7-о място и имат актив от 17 точки - само на точка от Левски. Пирин продължава да е в дъното с едва 4 точки.

Началото на срещата беше много интересно, като бяха създадени любопитни ситуации и пред двете врати. При една такава в 13' обаче се стигна до дузпа, след като Венков нахлу в наказателното поле, но Ибраим го събори - дузпа и гол за Бакари.

Само две минути по-късно нападателят извърши поредната си глупост, фаулирайки грубо Коканов. Съдията остави авантаж, но после се върна и показа втори жълт картон на играча - 1:0 за Черно море, а Пирин остана и с човек по-малко.

Това повлия негативно на домакините, които изпуснаха инициативата и бяха наказани в 34', когато Стоянов центрира в наказателното поле, а Марчев остана абсолютно непокрит - шут от 3-4 метра и 1:1.

След почивката Черно море излезе преобразен и още в 56' успя да стигне до гол - след корнер и късо разиграване Георгиев успя да намери Росен Колев, който отклони към Котев, а оттам за защитника не беше проблем да вкара за 2:1.

"Моряците" продължиха да атакуват до края на двубоя, но Младенов изпусна няколко добри положения, а две минути преди края дори уцели напречната греда. Пирин пък не успя да създаде нищо интересно пред вратата на Китанов.