Моряците опитаха, но не успяха да потопят европарахода Лудогорец

Черно море се опъна здраво на шампиона Лудогорец, но в крайна сметка падна с 1:3 дни преди старта на разградчани в Шампионска лига в Базел. Срещата от шестия кръг на първенството се игра на стадиона в Каварна, а Георги Дерменджиев реши да не щади титулярите си, макар че във вторник Лудогорец ще гостува във Швейцария.

Двубоят бе двуостър, като двата тима си размениха по едно полувреме. В края на първата част Паломино си заби автогол и "моряците" се прибраха доволни в съблекалнята.

През второто полувреме Лудогорец вдигна оборотите и изравни след хубава акция. Звездата Вандерсон получи удобна топка в наказателното поле и с диагонален изстрел не остави шансове на вратаря Чанович. В 77-ата минута Марселиньо наниза второ попадения за гостите. Тоталното успокоение за Лудогорец дойде в 84-ата минута, когато отново жокерът Марселиньо сложи точка на спора.

Шампионите имат в актива си 10 точки и са на трето място, но и с мач по-малко, който може да ги изравни с лидера Дунав.

Варненци пък са с 10 пункта и са шести в таблицата. Треньорът им Георги Иванов-Гонзо изля доста пот край тъчлинията и изхаби много нерви, но ясно се видя, че сгреши тактиката през втората част и това костваше поне точка на Морето.

По-рано през деня Верея съсипа Монтана с класическото 3:0 в първия домакински мач на новаците на клубното им бижу "Трейс Арена". В герой за заралии се превърна новото попълнение Георги Андонов. Нападателят наниза две от попаденията, а за третото подаде ювелирен пас.

Верея е на четвърто място в класирането, а Монтана е твърдо последен и единствен без победа досега в елита.