Морските грандове удивиха с голов трилър на "Лазур" (СНИМКИ)

Отборите на Черноморец и Черно море изнесоха най-хубавия мач от 22-ия кръг на българската "А" група, завършвайки 3:3 на стадион "Лазур" в Бургас. Морското дерби премина през куп обрати, като и двата тима бяха в позицията на водещ отбор в резултата, преди Георги Божилов да донесе равенство на Черно море с късен гол.

Два гола за „акулите" реализира юношата на Левски Лъчезар Балтанов, докато веднъж в мрежата на Георги Китанов се разписа и Арно. Точни за „моряците" бяха Росен Колев, Кристиян Идалго и Георги Божилов, който възстанови равенството в последните минути на сблъсъка.

Така Черноморец записа трети пореден мач без загуба и събра актив от 34 точки, оставайки на 6-ата позиция в първенството. Черно море пък продължава тежката битка за спасение, разполагайки с актив от 21 точки. Една по-малко има столичният Локомотив, който вчера загуби от Левски.

Двубоят на „Лазур" стартира зле за гостите, които предизвикаха дузпа след само 7 минути игра. Александър Емилов фаулира Лъчезар Балтанов в пеналтерията на Черно море, а потърпевшият сам отбеляза наказателния удар за 1:0.

Постепенно обаче се стигна до средата на полувремето, когато Черно море отвърна на удара и възстанови равенството. В 25' Камазола центрира след статично положение, а Росен Колев получи шанс да стреля на празна врата, не допускайки грешка - 1:1.

В края на полувремето Черно море можеше дори да излезе напред в резултата, но вратата на „акулите" оцеля. Първо Стоян Колев отрази голов изстрел на Георги Божилов, а малко след това Георги Илиев се откъсна срещу вратаря на домакините. Траян Дянков обаче спря национала, преди той да успее да отбележи.

През втората част головете на „Лазур" заваляха, като зрителите станаха свидетели на резултатен сблъсък.

В 62' Георги Китанов отрази силен удар на Ванчо Траянов, а в 64' Черно море излезе напред. Кристиян Идалго бе оставен непокрит в наказателното поле на Черноморец и с глава не остави шансове на Колев - 1:2.

Попадението обаче не смути домакините, ами напротив - тласна ги силно в офанзивни действия. В 66' „акулите" възстановиха равенството, след като Арно бе оставен очи в очи с Китанов. Стражът на „моряците" не успя да реагира и трябваше да вади топката от мрежата - 2:2.

Две минути по-късно Черноморец осъществи и пълен обрат. Авторът на първия гол Лъчезар Балтанов получи асистенция от Цонков и отбеляза отново, извеждайки домакините напред - 3:2.

И това обаче не бе всичко в днешния спектакъл на „Лазур". Футболистите на Георги Иванов - Гонзо не се предадоха до самия край, а усилията им бяха възнаградени от трети изравнителен гол. Бившият национал на България Георги Божилов опита късмета си от границата на наказателното поле, а силният му удар се оказа неспасяем за Стоян Колев, което и означаваше 3:3.