Морски ад за Левски, "моряците" напред за Купата след дузпи

Черно море елиминира Левски от турнира за Купата на България след зрелище на 1/8-финалите, състояло се при страхотна атмосфера на стадион "Тича". "Моряците" спечелиха със 7:6 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения). При ударите от бялата точка за "сините" пропуснаха Филипе Нашименто и Нуно Рейш.

Първият, който беше вкаран от треньора Славиша Стоянович за сметка на Станислав Костов малко преди дузпите, се подхлъзна при изпълнението си и прати топка високо над вратата на Благой Макенджиев. Ако Нашименто беше вкарал, "сините" печелеха с 5:4 при 11-метровите наказателни удари...

Отборът на Славиша Стоянович беше само на секунди от успеха и в редовното време, но не така мислеше Георги Божилов, който влезе като резерва и вкара за 2:2 в 91-ата минута. В двете продължения не падна гол и последва изпълнението на дузпи. След тях ликуваха варненци.

Припомняме, че именно с продължения Левски отстъпи на Черно море в 1/8-финалите на турнира през 2016 година, когато загуби с 2:3 на "Герена". Година по-рано пък "моряците" отнеха трофея на "сините" след успех на финала в Бургас с 2:1, дошъл именно след продължения.

Мачът днес започна отлично за Левски. Избраниците на Славиша Стоянович откриха в 9-ата минута чрез Жерсон Кабрал. Радостта на гостите обаче не трая дълго. Още в 12-ата Атанас Зехиров изравни, а в заключителните минути на редовното време настъпи пълната драма. В 78-ата минута Хали Тиам даде преднина на столичани, които точно, когато очакваха последния съдийски сигнал, бяха наказани от резервата Георги Божилов, разписал се за 2:2 в 91-ата минута. Така се стигна до продължения, в които двамата треньори извършиха и позволената четвърта смяна.

Още по-неприятното за Славиша Стоянович и "сините" е, че в срещата днес се контузиха двама ключови състезатели - защитниците Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Исланецът напусна принудително терена още в осмата минута. Горанов пък беше откаран в болница, след като в продълженията беше сменен.

В 34-ата пък съдията Ивайло Стоянов ощети Левски, след като не посмя да отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Пламен Димов. Резервата на "сините" Ривалдиньо и Илиас Хасани получиха директни червени картони след последния съдйски сигнал на "Тича", когато настана меле на терена. Левски и в този мач се радваше на мощна подкрепа от трибуните, но феновете отново трябва да преглътнат горчилката от поредното отпадане от Черно море, който отдавна се утвърди като кошмар на Левски.