Мориентес: Ще ни бъде трудно да отстраним Реал (М)

галерия:

Бившият нападател на Реал Мадрид Фернандо Мориентес коментира върху шансовете на неговия тим Олимпик Марсилия да отстрани „белия балет" и да се класира напред на тяхно място за Шампионската лига, като призна, че ще бъде изключително трудно на него и съотборниците му да го постигнат.


Ако утре френският тим победи Реал с поне три гола на „Стад Велодром" и Милан надделее над Цюрих като гост, това ще означава, че „белите" напускат надпреварата още в групите.


„Никой не може да отрече, че ще бъде изключително трудно да победим Реал Мадрид с 3:0, но във футбола никога не знаеш какво може да се случи", заяви Мориентес пред „AS". "Зависи какво е физическото и психическото състояние на Реал. Ще ни бъде трудно, но знаем, че можем да вкараме три гола, но те почти никога не напускат терена без да са отбелязали поне един."


33-годишният таран допълни, че очаква публиката да се застане зад отбора и да го подкрепя с пълно гърло, като това би могло да им даде възможност да постигнат една шокираща изненада.


„Привържениците ни ще дадат цялата си подкрепа, тъй като отдават огромна значимост на сблъсъка. Ще бъде много трудно, но и много красиво. Не всеки ден излизаш за такъв двубой", отбеляза испанецът.


Друг вариант за класиране на Олимпик минава през задължителна победа над испанския гранд и издънка на Милан срещу Цюрих, стигайки максимум до равен.