Морето изпусна Локо (Пд) с човек по-малко, свирчото Таско пак се излага

Черно море завърши 1:1 в домакинството си на Локо (Пд) и компроментира и без това нищожните си шансове за евроквота. Главно действащо лице на "Тича" бе смешния съдия Таско Тасков, предаде от Морската столица репортер на Sporta.bg.

Стщият, който бе амнистиран след чутовните си изцепки на дербито Левски-Литекс, в което ощети тенденциозно гостите, ловчанлии напуснаха терена и бяха изхвърлени от А група.

Сега рецидивистът Таско отново напомни за себе си и показа, че е некадърен със свирка в уста. Той посочи спорна дузпа за пловдивчани в 10-ата минута. Тогава играч на гостите се откъсна сам срещу Китанов и не стана ясно сам ли се спъна или Симеон Райков го свали на земята.

Тасков обаче непоколебимо посочи бялата точка и изгони Мони Райков. От дузпата голаджията Мартин Камбуров не сгреши и изведе "смърфовете" напред в резултата.

Вместо да реши мача - Локо демонстрира средняшки манталитет и даде инициативата на варненци.

Те имаха отлични шансове за изравняване още до почивката, но късметът не ги покри. През второто полувреме обаче натискът на домакините стана още по-осезаем. Така логичното се случи в 55-ата минута. Тогава Курьор надскочи неадекватния вратар Ел Харуби и с глава изравни резултата.

Последваха атаки и към двете врати. Всеки от двата отбора можеше да стигне до пълния комплект от точки. Морето обаче могат да са по-ядосани, защото на няколко пъти не съумяха да обърнат мача от 100-процентови положения.

Публиката във Варна пък обезумя от слабата свирка на Таско Тасков. Той на 2 пъти не посмя да даде дузпа и за домакините. Особено фрапантен бе вторият случай, когато двама "смърфове" се качиха на гърба на играч от Черно море в наказателното поле, но сигнал така и не прозвуча.

Тасков тотално изнерви двубоя с непрестанно накъсване на играта за щяло и нещало.

В крайна сметка Черно море събра актив от 28 точки и се намира на 6-о място в А група. Локо пък са 7-и с 25 пункта.