Морати: Страмачони е като Моуриньо в отдадеността си

снимка: Guliver/Getty Images

Президентът на Интер Масимо Морати беше изключително доволен от победата на „нерадзурите" над Милан в дербито на Малката Мадона снощи.

Ранният гол на Валтер Самуел се оказа достатъчен на „обичаните" („Beneamata" - от италиански - е един от прякорите на Интер) да постигнат трети пореден успех над градския си съперник.

Въпреки червения картон на Юто Нагатомо в 46-ата минута, Интер успя да съхрани преднината си и за втори път в рамките на 2 години печели срещу Милан в намален състав. На 24-ти януари 2010-та година под ръководството на Жозе Моуриньо „нерадзурите" победиха с 2:0, след като останаха с човек по-малко за цялото второ полувреме.

Морати обаче направи сравнение на треньора Андреа Страмачони със Специалния, визирайки друг знаменит сблъсък, в който Интер излезе победител след игра в числен пасив.

„Мачът ми напомни на епичната битка с Барселона по пътя към триумфа в Шампионската лига", коментира президентът. „Избрах Страмачони заради техническите му способности, но и заради високия му интелект.

Според мен качеството, по което той прилича на Моуриньо, е отдадеността му на работата. Както Моу, така и Страма е велик треньор.

Защитата ни се справи много добре и наставникът заслужава поздравления за правилните решения, които взе в течение на срещата."

В момента в класирането Интер е наравно с Лацио по точки на 3-тото място (15), изоставайки с 4 от лидерите Ювентус и Наполи.

„Нашата цел за този сезон беше да не купуваме като луди през трансферния прозорец. Според мен се движим добре в шампионата и всичко може да се случи. Милан продадоха невероятни играчи и се нуждаят от време, преди да влязат в ритъм", завърши Морати.