Мораес вкара дузпа при равенство на Металург

Отборът на Металург (Донецк) завърши 1:1 с гостуващия Таврия в мач от шестия кръг на футболното първенство на Украйна, съобщава БТА.

В шеста минута на двубоя вратарят на Таврия Сергей Погорелий бе изгонен заради нарушение срещу бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораес в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а бразилецът беше точен за 1:0. В

89-а минута Сергей Назаренко също от дузпа донесе точката за Таврия.

Велизар Димитров започна като титуляр за домакините, но беше сменен в 60-та минута от Константинос Макридис. Цял мач за Металург игра бившият футболист на ЦСКА Грегъри Нелсън, а Мораес и бившият играч на Левски - Зе Зоарес бяха заменени през втората част.

В класирането Металург Донецк е 13-то място с пет точки актив, а начело е Шахтьор Донецк с 15 точки и мач по-малко.