Монтоливо е оптимист за Шампионската лига

До края на сезона остават още десет мача, в които Фиорентина имат задачата да се класират в челната четворка, за да успеят да се класират за следващия сезон на Шампионската лига.

 

Полузащитника на "виолетовите" Рикардо Монтоливо е на мнение, че това е напълно възможно.

 

"Трябва да не се самозабравяме, да тренираме упорито и да играем предимно в атака.
Ние със съотборниците ми преминахме през доста труден период. Но все пак аз съм оптимист, защото през изминалите години показахме, че на края на първенството винаги сме най-мобилизирани и резултатни."

 

В момента Фиорентина си поделят петото място с Рома, само на две точки от така необходимото им за класиране четвърто място, на което в момента са Джеона.