Монтана записа първа победа в Суперлигата

снимка: varna-sport.com

Новакът Монтана записа първата си победа в Суперлигата на България по волейбол. Днес, в двубоят между последните два тима в класирането, домакините се наложиха над Черно море БАСК с 3:2 гейма.

 

Тимът на Монтана започна по-съсредоточено срещата и не остави шансове на своя опонент в първите два гейма, спечелени на 22 и на 16. След това обаче варненци се активизираха и успяха да се върнат в мача, спечелвайки следващите две части с 25:20 и 25:17. Това наложи изиграването на решителен пети гейм, в който волейболистите от Монтана показах по-голямо майсторство и го спечелиха с 15:11.

 

По този начин Монтана се отлепи от дъното на класирането в Суперлигата, а там твърдо се закотви днешният им съперник, който остана без победа след първите четири кръга.