Монтана удари Славия в контрола

Славия загуби с 1:2 у дома от Монтана в приятелски мач, игран в София. Столичани, които започнаха подготовка преди малко повече от една седмица, изпробваха изявите на осем чужденци и още десет българи, някои от тях са юноши на клуба.

За "белите" не играха смятаните за сигурни нови попълнения Чавдар Янков и Георги Петков, както и футболистите от основния състав от миналия сезон.

Гостите също използваха контролната среща, за да видят в игрова обстановка няколко футболисти, каращи пробен период.

Четвърт час след началото на двубоя Монтана поведе в резултата с гол на Петър петров, който се възползва от неразбирателство в отбраната на столичани. В 28-ата минута гостите стигнаха до втори гол чрез юношата на "белите" Димитър Воденичаров, разписал се отблизо с глава.

През втората част Славия излезе с коренно променен състав и в 48-ата минута реализира едно попадение. Юношата Кирил Атанасов, който все още защитава цветовете на столичния клуб, центрира отдясно и новото попълнение Атанас Чипилов се разписа във вратата на Монтана.

В 65-ата минута върналият се в Славия след период под наем Иван Коконов имаше шанс да изравни, но ударът му облиза гредата на вратата на гостите. На двубоя присъства президентът на софийския клуб Венцеслав Стефанов.

Славия - Монтана - 1:2 (0:2)
голмайстори: 0:1 Петър Петров 15, 0:2 Димитър Воденичаров 28, 1:2 Атанас Чипилов 48

Славия: Вълков, Альошев, Велинов, Читу, Стойка, Маманда, Джефри, Сайма, Фрайрио, Ричард, Пирес (В 46-ата минута в игра влязоха Васев, Атанасов, Коконов, Пашов, Стойков, Цв. Тодоров, Чипилов, Пашкулев

Монтана:Аршинков, Мечечиев, Ковачев, Личков, Амзим, Мичев, С. Георгиев, Василев, П. Петров, Воденичаров, Димов (в 46-ата минута в игра влязоха Коло, К. Заков, М. Петров, Сечков, А. Георгиев, Йордан Тодоров, Иванов, Кондев, Аясс).