Монтана удари Славия в калта на стадион "Огоста" с 2:0

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Монтана поднесе изненадата в първи мач от петия кръг на родната А група. Момчетата на Стевица Кузмановски взеха втора победа за сезона, налагайки се над столичния Славия с 2:0 като домакин.

Двубоят започна добре за домакините, които доминираха в калта на стадион „Огоста" в Монтана. Сред най-активните на терена бяха Бето и Атанас Чипилов, пред които се откриха някои от най-чистите положения. Шансът обаче попречи на домакините да стигнат до гол през първите 45 минути.

През второто полувреме атаките се редуваха и пред двете врати. Отново сред най-активните бяха легионерите в Монтана Бето и Едуардо. Влезлият като резерва обаче Владимир Мичев откри резултата. Бойчев центрира прецизно отдясно, а непокритият Мичев нямаше проблем да се разпише с удар от воле с левия крак.

Красивият гол даде и цифрено изражение на предимството на домакините. Гостите се активизираха и потърсиха изравнителното попадение, като в игра се появи опитният Асен Николов, който обаче така и не успя да помогне на своя тим да стигнат до точката.

В даденото от съдията петминутно продължение, след изпълнение на свободен удар Миро Иванов подаде на защитника на Монтана Николай Николов, който с топовен изстрел от границата на наказателното поле след рикошет удвои преднината на тима от северозападна България.

Така Славия записа трета поредна загуба в А група, докато тимът на Монтана продължава да показва, че заслужава мястото си сред родния футболен елит. Тимът вече има две победи и две равенства от началото на сезона, както и една загуба от тима на Литекс, заемайки пето място преди изиграването на останалите мачове от кръга.