Монтана се сбогува с надеждите за спасение

Отборът на Монтана вече мисли за участие в "Б" група през следващия сезон, след като днес отборът от "Огоста" претърпя пето поредно поражение в шампионата - този път при гостуването на Пирин (ГД) от 23-ия кръг.

Домакините от Пирин спечелиха двубоя с 4:2 и събраха актив от 27 точки, бетонирайки се на 10-ото място и постигайки важен успех в битката за оцеляване.

Монтанци от своя страна съвсем се предадоха, оставайки последни с едва 13 точки и твърде далеч от спасителната зона.

Двубоят в Гоце Делчев предложи много емоции на феновете, като на почивката резултатът бе равен. Витанов откри за Пирин в 34', но Иванов изравни за гостите две минути по-късно.

След почивката двата тима се развихриха, а головете започнаха да валят.

В 60' Лазаров вкара и изведе Пирин напред, а малко след това Марчев покачи на 3:1.

Йордан Георгиев от дузпа върна Монтана в мача и вкара за 3:2 в 79', но Близнаков сложи точка на спора в 85', бележейки за крайното 4:2 в полза на домакините.