Монтана продължава с победите в Суперлигата

Монтана (Монтана) и КВК Габрово (Габрово) откриха третия кръг от мъжката Суперлига на България с тригеймов мач в зала Огоста, завършил при резултат 3:0 (25:22, 25:22, 26:24) за домакините. Така момчетата на Северин Димитров продължават да са без загуба от началото на сезона в първенството.

В първия гейм монтанчани надиграха съперника най-вече с по-успешната игра на своята атака и, въпреки че допуснаха прекалено много непредизвикани грешки, контролираха резултата и се поздравиха с крайното 25:22.

Във втората част нещата се обърнаха на 180 градуса - габровци се справиха по-добре в нападение, но направиха много грешки. Заработи блокадата и на двата отбора в крайна сметка победител отново бе Монтана, при това със същия резултат - 25:22. Третият гейм беше най-оспрован.

Зелените вдигнаха оборотите и поведоха с 4 точки на първото техническо прекъсване, които бяха намалени до 2 на второто. Те обаче осезаемо увеличиха брака в своята игра и не успяха да удържат преднината си. Монтана излезе напред в резултата и, макар и след 25-ата точка, спечели и този гейм - 26:24.

С 19 точки за КВК Минчо Минчев стана топреализатор на мача. Той впечатли с петте си аса, които бяха и единствените за неговия тим в мача.

Най-резултатен за победителите стана Явор Генов с 14 точки, а най-високата статистическа оценка измежду всички на терена получи центърът на домакините Георги Михов, който постигна 4 точкови блокади и 80% успеваемост в нападение срещу предишния си отбор.