Монтана подлъзна Светкавица след вихрени 4 минути

снимка: vidimarakovski.bg

Аутсайдерът в българското първенство Светкавица Търговище инкасира 21-о поражение за този сезон, след като днес воденият от Альоша Андонов отбор загуби с 1:2 домакинството си на Монтана в среща от 27-ия кръг.

Любопитното е, че и трите попадения в мача паднаха в разстояние на четири минути, като това се случи между 78' и 82'. Монтанци дръпнаха с 0:2 в разстояние на 120 секунди, преди домакините да върнат един гол чрез Петър Трифонов.

Днешният двубой на практика не променя нищо, като Монтана остава на 11-а позиция с актив от 29 точки, докато домакините продължават да лежат на дъното със скромните 8 пункта.

Първата част на ст. "Димитър Бурков" премина през отбелязани голове, като домакините могат да съжаляват за пропуска си в 32'. Тогава Вълев блесна с индивидуална акция и стреля, но топката срещна гредата. Последва и опит за добавка от страна на Маркес, но неточен.

Развръзката в Търговище настъпи през втората част. Постепенно се стигна до 78', когато Монтана излезе напред в резултата. Гостите осъществиха добра контраатака, която позволи на Луис Едуардо да излезе очи в очи с Георгиев, бележейки за 0:1. Само две минути по-късно се стигна и до втори гол за монтанци, които осъществиха нова контра. Този път автор на гола бе Мирослав Антонов, който вкара за 0:2.

В 82' домакините върнаха едно попадение, благодарение на Петър Трифонов, но това бе всичко в сблъсъка.