Монтана на Кокала се издъни срещу Локо, играч сътвори пропуска на сезона

Локо (Пд) победи като гост Монтана с 1:0 и остави домакините на дъното в А група с равни точки с Пирин. Единственото попадение в мача заби Мартин Камбуров в началото на втората част.

Голаджията се отскубна сам срещу вратаря на домакините, стреля силно, а стражът Христо иванов не успя да се намеси адекватно и допусна топката в мрежата.

Иначе двата тима се хвърлиха в здрава битка на подгизналия терен на стадион "Огоста". И Монтана и "смърфовете" направиха куп фрапантни пропуски. Връх на сладоледа обаче малкото зрители видяха минутки преди края на срещата. Тогава Петър Атанасов( бивш футболист на Локо) от домакините излъга дори вратаря на гостите Ел Харуби и останал сам ритна коженото кълбо извън зеещата пред него празна врата. Пропуска на сезона, вероятно не само в А група.

До края на двубоя Монтана се отчете с още един пропуска на опразнена врата, което тотално изнерви феновете на "Огоста".

Локо пък може да съжалява, че не реши всичко далеч по-рано. Пловдивчани също направиха няколко непростими пропуска.

След 3-те точки в Монтана "черно-белите" вече имат в актива си 24 пункта и се отдалечиха от опасната зона, където затъна Монтана на Емил Велев-Кокала.