Монтана 2003 на победа от финал в НБЛ

Монтана 2003 победи гостуващия шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) с 87:86 (19:23, 22:15, 22:23, 24:25) точки в драматичен трети мач от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, предаде БТА.

Така Монтана поведе с 2:1 победи в серията. Играе се до три победи от пет мача. Четвъртата среща е утре от 18.00 часа отново в Монтана.

Възпитаничките на Петко Маринов водеха в резултата до началото на втората част, когато домакините изравниха - 23:23. След това баскетболистките на Монтана 2003 поведоха с 11 точки - 41:30, а на почивката имаха аванс от 3 точки - 41:38.

Третата четвърт бе изключително оспорвана като на два пъти шампионките стигаха до обрат и повеждаха с една точка. След 30 минути домакините водеха с 63:61. В последната част се играеше кош за кош, а 26 секунди преди сирената баскетболистките от Бургас водеха с 86:85 след наказателен удар на Анета Митева. Последва кош на Цветомила Петрова 12 секунди преди края, а след това Анна Соколан сгреши за шампионките и те загубиха мача.

За победителките се отличиха Катя Кордова с 20 точки и Ивелина Вранчева със 17 точки. Още три баскетболистки на домакините завършиха с двуцифрен точков актив - Димана Георгиева с 16 точки, Цветомила Петрова с 11 точки и Надежда Симеонова с 10 точки.

За Нефтохимик силен мач изигра Катерина Дорогобузова, която вкара 39 точки. Мария Желязкова добави 17 точки и 7 борби.