Монреал стигна до победа срещу Каролина след дузпи

снимка: ройтерс

Най-титулуваният отбор в НХЛ Монреал Канейдиънс постигна трудна победа като домакин на Каролина Хюрикейнс. Канадците, които имат 24 трофея, се наложиха с 3:2 след изпълнение на дузпи.

Още в 5-ата минута на първата третина Макс Пакиорити даде преднина на домакините след добра атака на тима си. През втората част Каролина стигна до пълен обрат след два бързи гола на Брандън Шутер и Юси Йокинен.

Стражът на Монреал направи много силен мач и не позволи на гостите да отбележат при добрите си контраатаки в последната третина. От своя страна домакините изравниха за 2:2 три минути преди края на срещата. Андрей Коститсън прати срещата в продължения.

В допълнителното време Каролина успя да създаде няколко добри атаки, но вратарят на Монреал успя да отрази всички удари към него. При дузпите Максим Лапие беше точен и донесе успеха на канадците.