Монпелие се изравни на върха с ПСЖ в Лига 1

Нападателят Оловие Жиру вкара третото попадение за Монпелие при успеха с 3:0 над Аячо и излезе начело в класирането при реализаторите с 16 гола, информира БТА.

Монпелие пък събра 49 точки и излезе 1-и в класирането с по-добра голова разлика и мач повече от Пари Сен Жермен.

Мароканският плеймейкър Юнес Белхада откри резултата от дузпа в 53-ата минута, а след него Реми Сабела удвои аванса на своите с диагонален удар в 64-ата. Жиру оформи крайното 3:0 три минути по-късно.

Олимпик (Лион), който през седмицата ще играе с Апоел (Кипър) в Шампионската лига, допусна изненадваща загуба у дома от Каен с 1:2.

Тимът от Лион остана на 4-о място в класирането с 10 точки по-малко от лидерите Монпелие и ПСЖ. Ромен Хамума откри за гостите от Каен в 13-ата минута с нисък удар по земята, който попадна точно в долния ъгъл и така завърши по най-добрия начин контраатака.

Гостите удвоиха аванса си в 73-ата минута с прекрасно изпълнение на Ливио Набаб. Четири минути преди края на мача Лион отбеляза почетно попадение чрез Лисандро Лопес от дузпа, отсъдена заради събаряне на Александър Лакасет.

"Изключително студеното време ни затрудни. Да се играе при такива условия не е никак лесно. Но наистина трябва да подобрим и представянето си, за да бъдем по-близо до водещите отбори в класирането, заяви след мача нападателят на Лион Бафетимби Гомис пред телевизионния канал Foot +.

В другите две срещи от днес Оксер и Лориен завършиха 1:1, а Валансиен се наложи с 1:0 над Нанси.