Монпелие на една точка от титлата

Отборът на Монпелие е на една точка разстояние от историческа първа титла в Лига 1, след като тази вечер футболистите на Рене Жирар постигнаха драматичен успех с 1:0 над Лил в двубой от предпоследния 37-и кръг.

Двубоят вървеше към нулево равенство, но в третата минута на продължението Карим Аит Фана отбеляза може би най-важния гол в историята на клуба.

Успехът позволи на Монпелие да запази аванса си от 3 точки пред втория Пари Сен Жермен, само един мач преди края на първенството. Това на практика означава, че дори и равенство при гостуването на Оксер ще короняса Монпелие с титлата. Лидерът може да триумфира и при загуба, ако ПСЖ сбърка при визитата си на Лориен.

Междувременно Пари Сен Жермен свърши своята работа срещу Рен, печелейки с убедителното 3:0 на своя "Парк Де Пренс".

И трите гола за парижани паднаха през втората част, като хеттрик за ПСЖ наниза Нене. Бразилецът се разписа на три пъти в 47', 58' и 65', като последното му попадение падна след изпълнение на дузпа. Твърде възможно е обаче усилията на Нене да останат без резултат, ако Монпелие вземе своето срещу Оксер след седмица.