Монако удържа безбройните атаки на Арсенал и продължава напред (ВИДЕО)

Отборът на Монако се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига, въпреки че загуби с 2:0 от Арсенал на своя стадион "Луи Втори". Ключовият фактор, който помогна на "монегаските" да продължат напред бе победата в първата среща с 3:1, която те завоюваха на "Емиратс" в Лондон.

Срещата се водеше изцяло от Арсенал и в 36-тата минута Оливие Жиру даде преднина на тима си, след страхотен извеждащ пас на Даниел Уелбек.

В 79-тата минута резервата на лондончани Аарън Рамзи покачи на 2:0 след добра атака на гостите, като преди това Тио Уолкът уцели страничната греда.

Леонардо Жардим започна срещата с Даниел Субашич на вратата, Лайвин Курзава, Уолъс, Аймен Абденур и Фабиньо бяха четиримата в защита за Монако, а Набил Дирар, Жофри Кондогбиа, капитанът Жереми Тулалан и Антони Марсиал действат в средата на терена. Димитър Бербатов бе сам в атака за "монегаските", а точно зад него започна Жоао Моутиньо, като "червените" в тази среща бяха наредени в схема 4-4-1-1.

Арсен Венгер нареди играчите си в схема 4-2-3-1, като в нападение започна Оливие Жиру, но той получаваше сериозна подкрепа от Алексис Санчес и Даниел Уелбек, а точно зад него действаше Месут Йозил. Сантиаго Касорла и Франсис Коклен се подвизаваха като опорни халфове и помагаха на защитния квартет Начо Монреал, Лоран Косчелни, капитанът Пер Мертезакер и Ектор Белерин, а на вратата започна Давид Оспина.

Постепенно Арсенал взе превез в срещата и започна да владее топката, като играчите на Арсен Венгер правиха пас след пас и търсеха свободните пространства в половината на френския си противник.

В 8-та минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но шутът на Жоао Моутиньо бе уловен спокойно от Давид Оспина.

В другата среща от този етап на Шампионска лига Атлетико (Мадрид) посреща тима на Байер (Леверкузен), като в първата среща немския отбор се наложи с минималното 1:0. Проследете този двубой на живо на този линк.

Още в третата минута Монако имаше не лоша възможност да открие резултата. Антони Марсиал проби добре от ляво, подаде към Димитър Бербатов, който бе в наказателното опле и върна към Жофри Кондогбиа, но изстрелът на последния мина на около метър над напречната греда.

4136138

В 14-тата минута "артилеристите" бяха много близко до откриването на резултата. Месут Йозил бе изведен добре по десния фланг, германският национал намери начин да центрира и Оливие Жиру се извиси в наказателното поле, но ударът му с глава премина на около половин метър в страни от вратата на Даниел Субашич. Последва нова добра атака в синьо, като Даниел Уелбек бе изведен в наказателното поле на Монако, но първото докосване на нападателя не бе добро и Уолъс успя да застана не пътя на топката, точно преди Уелбек да нанесе своя изстрел.

В 19-тата минута Жиру навлезе добре в наказателното поле на "монегаските" и ценрира към Санти Касорла, който опита красив удар от воле, но той срещна тялото на Аймен Абденур и не успя да застраши стража на домакините.

В 22-рата минута Касорла центрира от свободен удар, Абденур отклони лошо по посока на собствената си врата и Лоран Косчелни стреля, а топката срещна напречната греда, като страничният рефер бе вдигнал флага си, макар и грешно.

Играчите на Арсен Венгер не спираха да опитват да отбележат гол, който да смути домакините, но защитата в "червено - бяло" се представяха отлично и успяваха да неутрализират мотивирания Жиру, който искаше да докаже, че грешките, които допусна на "Емиратс" са били случайни.

В 36-тата минута логичното се случи, Уелбек изведе прекрасно Жиру в наказателното поле на домакините. Първият удар на френския нападател бе спасен от вратаря на Монако, но при втория си опит Жиру даде преднина на тима си - 1:0.

Само две минути по-късно Уелбек получи възможност да стреля по посока на вратата на Субашич, но шпагат на Абденур спаси тима му от това да губи с два гола в резултата.

В 42-рата минута Алексис Санчес получи жълт картон за симулация, след като се опита да си изпроси дузпа.

В даденото от главния рефер Свейн Моен продължение Уелбек бе изведен от Йозил и нападателят центрира, но изстрелът на Жиру нямаше как да затрудни стража на домакините. Няколко секунди по-късно Уелбек отново бе по десния фланг, влезе на скорост в наказателното поле на Монако и този път реши да шутира, за негово съжаление обаче Субашич спаси.

Втората част започна с неуспешна атака за Монако, а веднага след това Санчес набързо проби в половината на домакините, центрира към Жиру, но шутът на френския нападател бе доста далеч от целта.

В 52-рата минута Жофри Кондогбиа получи жълт картон за грубо нарушение малко преди границата на наказателното поле и зад топката застана Йозил. Изстрелът на германския полузащитник бе много прецизен, но хърватския страж на домакините демонстрира страхотен рефлекс и изби кълбото в корнера.

4136148

В 56-тата минута "монегаските" организираха първата си по-добра атака през втората част, като Кондогбиа изведе Моутиньо, но последния бе в позиция на засада.

В продължение на около 60 секунди топката не можеше да излезне от наказателното поле на Арсенал, след като Бербатов и Моутиньо заформиха добра атака, а защитата на лондончани не успяваше да изчисти топката. До точен изстрел така и не се стигна и в крайна сметка Косчелсни изчисти кълбото далеч от вратата на Оспина.

В 62-рата минута Моутиньо центрира от свободен удар, като около вратата на Арсенал имаше четирима играчи на Монако, но стражът на гостите се оказа най-съобразителен и улови топката.

След 65-тата минута феновете на "Луи Втори" се насладиха на няколко брилянтни атаки на двата отбора, като Месут Йозил и Яник Ферейра Караско изпуснаха най-чистите положния за отборите си.

20 минути преди края на срещата терена напусна Димитър Бербатов, който в тази среща бе перфектно пазен от Пер Мертезакер и Лоран Косчелни. На мястото на българина се появи Бернардо Силва, което даде знак, че Монако ще разчита на контра атаките до края на срещата.

В 72-рата минута Ферейра Караско проби чудесно от дясно, освободи се от опеката на Косчелни, центрира към наказателното поле, но Силва не успя да стигне до топката, за да нанесе опасен изстрел.

Смените, които Арсен Венгер направи през втората част дадоха резултат в 79-тата минута. Първо Тио Уолкът уцели страничната греда след добра атака в синьо, топката попадна в Лайвин Курзава, но той буквално я подаде на другата резерва на Арсенал Аарън Рамзи, който с прекрасен диагонален удар направи резултата 2:0.

7 минути преди края на двубоя последва ново центриране в наказателното поле на Монако, при което Жиру и Санчес се сблъскаха, като едновременно отправиха изстрел, който бе спасен на голлинията от Субашич.

Последните няколко минути очаквано бяха доста напрегнати и всяко едно действие се развиваше пред вратата на Монако, като всеки играч в "червено - бяло", който се добереше до топката я чистеше напред към половината на Арсенал, а моментално след това тя бе връщана в полето на домакините.

Свейн Моен даде пет-минутно продължение на срещата, но и в него играчите на Арсен Венгер не успяха да организират достатъчно добра атака, за да отбележат така важния за тях трети гол, който щеше да ги класира напред в турнира.