Монако изрита Марсилия от Купата след драма на "Стад Велодром"

Монако отстрани Марсилия от Купата на Франция след победа с 4:3 като гост на "Стад Велодром". Драмата в двубоя бе пълна, тъй като мачът влезе в продължения, а там монегаските се оказаха по-добрият отбор и заслужено се класираха на 1/4 финала.

Пеле си заби автогол в 19-ата минута и Монако излезе напред в резултата. Новото попълнение на Марсилия Димитри Пайе пък върна гола още преди почивката.

Младата звезда на Монако Килиан Мбапе отново вкара за монегаските във важен мач. Той се разписа и във врата на Ман Сити при загубата с 3:5 в Англия в мач от Шампионска лига.

Реми Кабела обаче отново възстанови равенството в самия край на двубоя и вкара мача в продължения.

Бенямин Менди вкара за Монако в 104-ата минута, а в 111-ата Кабела отново върна равенството. Влезналият като резерва в продълженията Томас Лемар се превърна в герой за Монако с гол в 113-ата минута. 21-годишният халф класира монегаските на 1/4 финала.