Монако и Бербатов с нов пестелив успех (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

В типичния си пестелив, предпазлив и неособено атрактивен стил Монако с Димитър Бербатов сред титулярите спечели домакинството си на Нант с 1:0 и поне временно се доближи на три точки от бленуваната позиция в топ 3 на френската Лига 1 след 21 кръга.

Единственото попадение за успеха на стадион „Луи Втори“ реализира Бернардо Силва в 73-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и от непосредствена близост прати топката в мрежата. Левият бек Лавен Кюрзава центрира остро отляво и след като Бербатов не можа да укроти кълбото, то стигна до едно от летните попълнения на монегаските, а за Силва не бе трудно да преодолее вратаря Риу.

Само две точки разделяха двата тима преди двубоя в Княжеството, но с успеха Монако увеличи актива си на 36 точки на петото място, като вече е само на 3 от третия Сент Етиен, който обаче е с мач по-малко.

Монегаските се върнаха на победния път, след като в миналия кръг преди седмица срещу Бордо стигнаха само до 0:0 и прекратиха серията си от седем успеха в Лига 1. Солидната защита отново се оказа силното оръжие на Монако, който в последните 10 мача е допуснал само 1 попадение на всички фронтове – при успеха с 2:1 над Олимпик (Лион) в средата на декември в турнира за Купата на Франция. Също така последното поражение в шампионата за отбора на Бербатов датира от 29-ти ноември – 0:2 като гост на Рен.

Нант не можа да отбележи гол и в третия си двубой през 2015-та година, като записа четвърто поредно поражение от Монако в първенството. Тимът остава с 31 точки на 8-мо място и се отдалечава на 5 от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Нант можеше да стигне до равенство в 94-ата минута, когато след изпълнение на корнер се създаде разбъркване в наказателното поле на Монако и Ясине Баму отблизо за малко не счупи напречната греда, но не можа да прати кълбото зад голлинията.

Димитър Бербатов бе самотен в атаката на домакините и не можа да увеличи головата си сметка, след като по-рано през седмицата се разписа при успеха с 2:0 над Гингам в турнира за Купата на Франция. В Лига 1 българският нападател има пет попадения.