Монако го направи – ще играе Шампионска лига (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

Монако без Димитър Бербатов в състава си изпълни целта си за настоящия сезон във френското първенство и приключи на трето място в класирането, с което си осигури участие в плейофите на Шампионска лига от следващата кампания.

Монегаските спечелиха гостуването си на Лориен с 1:0 в последния 38-ми кръг от Лига 1, с което се пребориха за топ 3 с Олимпик (Марсилия) и Сент Етиен. Клубът от Княжеството има 71 точки – две повече от въпросните си два опонента, които също приключиха сезона с победи.

Марсилия се наложи с 2:0 над Бастия, а Сент Етиен надделя с 2:1 над Гингам, но усилията им се оказаха напразни, защото и двата тима ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа от следващия сезон.

Третият представител на Франция в този турнир вероятно ще бъде Бордо, който също в събота вечер победи с 2:1 Монпелие и събра 63 точки, но още миналата седмица си бе осигурил шестото място. То ще дава право на участие в Лига Европа, ако на 30 май шампионът Пари Сен Жермен победи втородивизионния Оксер във финала за Купата на Франция.

Монако не изигра особено силен мач, но в типичен стил стигна до минимален успех и след това със солидно представяне в отбрана не позволи на съперника да застраши водачеството. В 20-ата минута още след подаване отдясно на Бернардо Силва непокритият в наказателното поле Яник-Ферейра Караско с плътен удар и малко късмет прати топката зад голлинията на домакините – 0:1.

Goal Ferreira - Lorient 0-1 Monaco (2015)by channelsport

В самото начало на второто полувреме гостите получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на защитник на Лориен, но Антони Марсиал не можа да се разпише от бялата точка и пропусна да направи успеха на Монако по-убедителен.

Anthony Martial Penalty missed Lorient 0-1 As...by enteritament