Моментите на 2014: Подвигът на Моци в мача Лудогорец – Стяуа

Както всяка друга година досега, 2014 също ни предложи различни по тип емоции от света на спорта.

В някои случаи викахме от щастие, в други пък не успявахме да скрием разочарованието си. Спортът трудно оставя хората равнодушни, а победите и пораженията неизменно вървят ръка за ръка.

Sporta.bg ще ви припомни част от най-паметните моменти от света на спорта за 2014 година, за да ги преживеем отново. А какво ще ни предложи новата 2015 година... това само времето ще покаже.

Едва ли има български футболен фен, който да не си прави една определена асоциация, когато чуе името Козмин Моци. Румънският защитник на Лудогорец остави завинаги инициалите си в историята на българския футболен фолклор с подвига си по време на съдбоносния мач реванш от плейофите на Шампионска лига между „орлите“ и Стяуа (Букурещ).

Трябва да се подчертае, че вратарят Владислав Стоянов и бразилецът Вандерсон също има огромен принос за влизането в групите на Шампионска лига. Националният ни страж отрази дузпа в първия сблъсък и с цялостносто си отлично представяне остави шансовете на Лудогорец живи до самия край на мача.

Вандерсон с великолепен гол в последните секунди на редовните 90 минути пък постави основите на героичната нощ за Лудогорец срещу румънския шампион. При 1:0 в реванша на Националния стадион двубоят влезе в продължения, а в 120-ата минута Владо Стоянов бе изгонен с директен червен картон.

На сцената излезе Козмин Моци, който вкара първата дузпа от рулетката и спаси цели две, за да донесе историческото дебютно класиране на Лудогорец в групите на Шампионска лига.

2014.08.27 - Ludogorets 1-0(6-5) Steaua...by carlosjorge_cajo