Момчил Караилиев на подготвителен лагер в с. Баня

снимка: bgolympic.org

Най-добрият ни атлет в тройния скок Момчил Караилиев замина на тренировъчен лагер в село Баня, край Нова Загора. Там той, заедно с още 10 съотборници от Сливен ще направят част от подготовката си за предстоящия летен сезон. Момчил се възстановява и от травмата, която получи преди Европейското първенство в зала.

 

"Всичко с възстановяването ми протича нормално. Доволен съм от процедурите, които направих и вече тренирам при по-големи натоварвания. Имах покана за лагера с разширения национален отбор в Дряново, но отказах, защото познаваме добре условията в с.Баня, където вече няколко години през преходния период провеждаме подготовка ", каза Момчил Караилиев.

 

В лагера край Нова Загора се включиха и световният шампион на тласкане на гюле за юноши Георги Иванов, както и медалистите от държавни и международни прояви Живко Петков и Ангел Карарадев. Те ще останат на подготовка в с. Баня две седмици.