Много пропуски и минимален успех за България срещу Русия

България победи Русия с 1:0 с гол на Мартин Кожухаров във втория си квалификационен мач за Европейско първенство по футбол за юноши до 19 години.

След тази победа възпитаниците на Атанас Атанасов съхраниха шансовете си да продължат напред в следващите кръгове на квалификациите. България надигра тотално своя противник, като "трикольорите" пропуснаха 10 чисти голови положения пред вратата на руснаците.

Между 16-ата и 30-ата минута на срещата Живко Петков на четири пъти изпусна да се разпише, след като остана сам срещу вратаря Вячеслав Исупов. Заради тези пропуски футболистът на Черноморец беше заменен от Мартин Кожухаров.

Победният гол в двубоя падна в 61-ата минута, като Кожухаров засече центриране отдясно на Румен Руменов. Единственото по-сериозно положение за гол в полза на Русия беше пропуснато от Козлов пет минути след почивката.

В добавеното време на двубоя вратарят на руския тим Исупов получи директен червен картон за удар без топка срещу Мартин Кожухаров. Победата е първа за България в този турнир. В момента Босна води в класирането с 6 точки, Ейре е втори с 3 и по-добра голова разлика от България, а Русия е на дъното без спечелена точка до момента.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите Ангел и Павел от село Катуница, съобщи БТА. Приходите от този мач (3526 лева) ще бъдат дарени на семействата на двете момчета.