Младок пак се отличи за Ботев в градски сблъсък

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на един от терените на "Футболен комплекс Ботев 1912". "Канарчетата" реализираха по един гол в двете полувремена, а точни бяха Лазар Марин и Кристиан Добрев.

За първи път след лечението на контузията игрови минути записа Джонатан Перейра. През първата част Николай Киров заложи на повече футболисти от представителния тим, докато след почивката шанс за изява получиха множество юноши на клуба.

"Жълто-черните" надиграха своя съперник и създадоха множество положения пред вратата на третодивизионния тим. Още в 5-ата минута Антонио Вутов пусна към Радослав Апостолов, който стреля от чиста позиция, но Илия Николов изби.

В 10-ата минута се получи разбъркване пред вратата на Марица и топката се насочи към вратата, но защитник изби пред голлинията. Две минути по-късно нападател в синьо отправи опасен удар, отразен от родения през 2003 година вратар Християн Карастойков.

В 17-ата минута Станислав Шопов центрира отлично от корнер, а Марин с глава прати топката в мрежата за 1:0. 5 минути по-късно Слави Шопов свали с глава към Кристиан Добрев и той от точката на дузпата стреля, но високо над вратата.

В 27-ата минута Запро Динев проби по десния фланг и извади към Благовест Данчев, а роденият през 2001 година халф стреля от движение, но кълбото премина над напречния стълб. В последната минута на първата част отлична комбинация между Марин, Крис Добрев и Слави Шопов изведе последния на чиста позиция, а ударът му се спря в тялото на бранител.

На почивката между двете полувремена, които бяха с продължителност от по 40 минути, Николай Киров извърши множество промени в състава си. В 46-ата минута Димитър Тонев центрира към Слави Шопов и той засече с глава, а кълбото прелетя на метър над гредата.

В 48-ата минута ботевистите стигнаха до втори гол. Вутов бе изведен сам срещу вратаря на Марица и стреля, ударът му бе отразен и топката попадна в Крис Добрев, който с премерен изстрел прати за втори път топката във вратата на маричани.

В 52-ата минута роденият през 2002 година Атанас Чернев бе близо до дебютния си гол с мъжкия отбор, но ударът му с глава премина на сантиметри от гредата. Малко преди края Димитър Балинов стреля технично от средна дистанция, но вратарят на гостите спаси.