Младок донесе трето място за Милан на турнира в Мюнхен (ВИДЕО И СНИМКИ)

Милан победи Сао Пауло с минималното 1:0 и спечели третото място на турнира "Ауди Къп", който се провежда в Мюнхен.

Попадението за "росонерите" отбележи младокът Кингсли Боатенг в 53-та минута.

По-късно тази вечер е финала в надпреварата, който противопоставя един срещу друг Манчестър Сити и домакина - Байерн Мюнхен.

Снощи"гражданите" удариха Милан с 5:3в доста интересен двубой, в който попаденията паднаха само през първото полувреме, абаварците надвиха бразилския тим с 2:0.

За разлика от снощи, този път в двубоя с участието на Милан попадението бе само едно и то падна през втората част.

Въпреки че преди почивката гол не падна, двата тима играха доста открито и положения пред вратарите не липсваха. Основна заслуга за това имаха двамата вратари.

Най-чистото положение за Сао Пауло пропусна Гансо още в началото на срещата, а в 40-та минута Андреа Петаня от Милан нацели и напречната греда на Денис, който игра вместо Рожерио Сени в този мач.

Осем минути след подновяването на играта Милан стигна до победното попадение. 19-годишният Кингсли Боатенг, който на почивката влезе на мястото на Стефан Ел Шаарави се разпуса останал очи в очи със стража на Сао Пауло.

Бразилците опитаха да изравнят и бяха най-близо до това в последната минута на срещата, когато Амелия не се намеси добре, но Боатенг изчисти топката и предотврати опасността.

Audi Cup 2013 AC Milan 1-0 Sao Paulo 01...by ourmatch