Младок блесна за Юнайтед и закопа надеждите на Арсенал за титла (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед спечели поредното си дерби от началото на сезона и по този начин продължи да компенсира за цялостното си неубдително представяне. „Червените дяволи“ сразиха с 3:2 Арсенал в големия сблъсък на „Олд Трафорд“ и се доближиха значително до място в топ 4, а в същото време осуетиха намеренията на „артилеристите“ да се борят за титлата.

18-годишният Маркъс Рашфорд продължи със сензационното си представяне с екипа на Юнайтед и реализира нови две поапдения за „червените дяволи“ - той вече има общо четири в само два мача, след като на два пъти се разписа и срещу Мидтиланд (5:1) в Лига Европа.

Рашфорд е най-младият играч на Юнайтед, който вкарва за тима във Висшата лига – 18 години и 20 дни – от Уейн Рууни и Федерико Македа насам. Иначе Даниел Уелбек намали на 2:1 за новия си отбор срещу бившите си работодатели, но в средата на втората част Рашфорд асистира за гола на Андер Ерерра за 3:1. Месут Йозил, който малко по-рано бе предоставил 18-ия си голов пас през сезона, собственоръчно се разписа за крайното 3:2.

Юнайтед с 44 точки е на пето място с изоставане само от 3 пункта от 4-ия Сити, докато Арсенал е втори, но с 51 точки. Лестър вчера надви с 1:0 Норич и дръпна с 5 на „артилеристите“, а по същото време днес Тотнъм победи с 2:1 Суонси и се откъсна на второ място с 54 пункта.

Арсенал имаше по-активни действия в началните мигове на срещата, въпреки че нито темпото бе особено високо, нито бяха създадени някакви положения пред Давид де Хеа. "Артилеристите" правеха по-добри акции по лявото крило, но центриранията им не водеха до някакви проблеми за домакините.

В 27-ата минута се получи първата спорна ситуация в срещата, когато Майкъл Карик повали на тревата в наказателното поле Даниел Уелбек, но съдията си замълча, а повторенията показаха, че има контакт.

В 28-ата минута обаче "червените дяволи" избухнаха - първата им атака в половината на Арсенал, която се разви с повече от две подавания, завърши с гол, макар и след груба грешка в защита на Габриел. Центриране отдясно бе изчистено по безобразен начин от бразилеца, който заложи топката на крака на Рашфорд и той от около пет-шест метра прониза Петър Чех за 1:0.

Marcus Rashford Goal HD - Manchester United 1-0...by zidanekrisz

Само 180 секунди по-късно по иденичен начин 18-годишният младок се разписа за втори път и увеличи аванса на домакините - той засече ново центриране отдясно, този път с глава, като отново Габриел закъсня да попречи на съперника си при борбата за високата топка - 2:0.

2 - 0 Again Marcus Rashford - Manchester United...by arbnor-mjeku

В 40-ата минута Арсенал се върна в мача с ключово попадение, което падна също толкова изненадващо, колкото и головете на Юнайтед. Месут Йозил центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, а Уелбек с глава успя да насочи кълбото неспасяемо в мрежата на Давид де Хеа за 2:1.

Danny Welbeck Goal HD - Manchester United 2-1...by Gol-Live

Срещата бе равностойна в първия четвърт час след почивката, но въпреки това Юнайтед отново стигна до чисто положение и отбеляза втори гол, без преди това да е подлагал на натиск своя съперник.

Хуан Мата по прекрасен начин разви контрата на „червените дяволи“ в 65-ата минута, при която изведе Рашфорд пред наказателното поле. Младокът умело задържа топката и върна назад за Андер Ерера, който с прекрасно изпълнение от около 20 метра матира Петър Чех – повторенията показаха, че е имало рикошет в тялото на Лоран Кошчелни, което допълнително затрудни стража.

3-1 Ander Herrera Goal England Premier League...by Match-Interview

Юнайтед обаче нямаше много време да се радва на аванса си, защото само три минути по-късно Месут Йозил намали на 3:2 с шут от десетина метра. Първоначало Дани Уелбек с глава не можа да се разпише от чиста позиция, провокирайки отлична намеса на Давид де Хеа, но при добавката нямаше кой да попречи на Йозил.

Mesut Ozil Goal HD - Manchester United 3-2...by Gol-Live

До края на срещата Арсенал наложи стихиен натиск, а Юнайтед предимно задържаше топката и рядко минаваше центъра, но пък успешно удържа набезите на съперника и без нпрегнати ситуации стигна до успеха - 3:2.