Младоци донесоха успех на Славия в последния кръг

Експериментален състав на Славия победи с 2:0 у дома срещу Пирин (Гоце Делчев) в мач от последния 40-и кръг на А футболната група. Младите Емил Стоев и Янис Карабельов се разписаха за първи път за мъжкия състав при протоколния успех на отбора от София.

В самото начало домакините имаха превъзходство, но удар на Рангел Абушев беше спасен от вратаря на гостите.

В 23-ата минута младият Емил Стоев засече с глава центриране и донесе успеха в полза на "белите". Това е дебютното попадение в първия отбор за юношата на столичани.

В 32-ата минута Георги Пашов проби, но не успя да намери нито един от съотборниците си в наказателното поле, а малко по-късно нов удар на Абушев излезе в аут.

През втората част играта беше равностойна, а Марио Близнаков пропусна да отправи опасен удар от малък ъгъл, а вратарят Емил Петров отби топката.

Осем минути преди края нов удар от въздуха на Близнаков беше спасен от Петров.

В 88-ата минута Янис Карабельов с удар от над 20 метра оформи успеха в полза на столичани. Това е първо попадение за младия футболист с екипа на първия отбор на Славия.

В добавеното време на срещата Рангел Абушев и Веселин Марчев направиха невероятни пропуски през вратата на гостите.

"Белите" са на девето място В А група с актив от 55 точки, докато Пирин отдавна изпадна от елита, уточнява БТА.