Младите "сини" футболисти със зрелищен равен при дебюта на Силва

Левски записа зрелищно равенство 3:3 срещу австрийскиа анонимник Соленау в поредната си контрола от подготвителния лагер в Австрия.

Илиан Илиев предпочете в тази среща да започне основно с юноши на отбора, тъй като днес „сините" имат още една контрола - срещу Пандури. Новото попълнение Жоао Силва записа своя дебют, въпреки че не е тренирал и една минута с новите си съотборници, а другите „опитни" футболисти бяха Опоку и Башлиев.

Левски откри с гол на Вутов, но след това австрийците излезнаха напред с голове на Лалич и Ксандъл. Опоку изравни в началото на второто полувреме, но Тирой даде нов аванс на Соленау. В крайна сметка, в самия край на мача резервата Чаворски реализира, оформяйки крайния резултат 3:3.

В 19:30 часа пък започва следващта контрола на „сините" срещу Пандури, като Илиан Илиев ще заложи в срещата на единадесетте футболисти, които се очаква да изнесат основната тежест на мачовете в България и Европа.

Новопривлеченият от Евертън нападател Жоао Силва започна като титуляр срещата, въпреки че беше официално обявен за „син" футболист около 2 часа преди срещата. Левски пък днес има две контроли и срещу Соленау като титуляри излезнаха футболистите, които ще имат по-малка роля в състава на Илиан Илиев по време на предстоящия сезон.

Срещата започна по-добре за младия състав на „сините", които чрез Тонев можеха да отбележат, но ударът му бе спасен по страхотен начин от вратаря на румънския тим. В 16-ата обаче никой не успя да спре пробива на Янгелов, който отляво проби в наказателното поле и подаде на Вутов, който от точката на дузпата се разписа за 1:0.

До края на полувремето обаче Левски изпусна контрола на срещата. 2 минути след гола Лалич беше изведен сам срещу Василев и с прецизен удар матира вратаря - 1:1. В 30-ата пък се стигна и до пълен обрат, след като Любомир Илиев извърши нарушение в наказателното поле - дузпа за Соленау, която беше реализирана от Ксандъл - 1:2.

След подновяването на играта в 50-ата минута Башлиев проби отдясно, влезе в наказателното поле и намери Силва, който обаче се засуети и не отигра добре ситуацията. 4 минути по-късно обаче най-активният в „сините" редици Антонио Вутов бе съборен в наказателното поле, а Опоку реализира хладнокръвно за 2:2.

Три минути след гола Силва можеше да се разпише в дебюта си, но мощният му удар от 24 метра бе спасен блестящо от вратаря на австрийците. В 60-ата минута бившият вече нападател на Евертън отстъпи мястото си на Тодор Чаворски.

В 68-ата минута Соленау стигна до трето попадение, след като Тирой излезе на стрелкова позиция, уцели горната греда, но след това топката тупна зад голлинията и Левски отново се оказа изоставащ в резултата - 2:3.

В 78-ата минута можеше да се стигне до гол за Соленау, след като влезлият като резерва Любенов излезе неразчетено, но от аутлинията австрийски футболист не успя да намери целта.

Все пак младите „сини" футболисти успяха да стигнат до изравняването, след Опоку намери чудесно Чаворски, който от самата голлиния изравни за 3:3.