Младите „орли“ се сбогуваха с Шампионска лига с нов разгром

снимка: ludogorets.com

Юношеският отбор на Лудогорец приключи безславно участието си в дебютиралия тази година турнир Юношеска лига на УЕФА – еквивалент на Шампионска лига, но за отбори под 19 години.

Малките „орли“ отстъпиха за шести път на очевидно по-класен съперник – отборът на Реал Мадрид, който спечели с 6:0 домакинството си на разградчани часове преди представителните състави на двата клуба да премерят сили в ШЛ на „Сантяго Бернабеу“.

Лудогорец се сбогува с дебютното си участие в надпреварата на УЕФА със записани шест загуби и катастрофална голова разлика от 0:27. Съставът на Атанас Димов бе изграден предимно от непълнолетни футболисти, като съвсем логично не бе подготвен да се мери с най-големите в Европа по простата причина, че участва не по заслуги, а заради мъжкия отбор.

Sporta.bg посочва, че от следващия сезон представителят на България в Юношеската лига на УЕФА ще бъде най-заслужилият млад наш отбор – носителят на Купата на БФС.

Борха Майорал наниза хеттрик за Реал Мадрид при разгрома с 6:0 над Лудогорец, като бе точен в 7-ата, 49-ата и 54-ата минута. Серхио Молина се разписа в 41-ата минута и след това отново в 77-ата, а Преслав Петров си отбеляза автогол за крайното 6:0.

На полувремето резултатът бе 2:0 и момчетата на Петров можеха да избегнат разгром, ако бяха играли по-съсредоточено след почивката. В крайна сметка тежката загуба бе факт, но самият треньор на юношите на Лудогорец бе споделил, че момчетата му се наслаждават на участието си в турнира на УЕФА без да се обременяват с размера на пораженията.