Младите "орли" не се дадоха на опитните "канарчета" в последен кръг от Първа лига

Младежите на Лудогорец стигнаха до престижно равенство 2:2 у дома срещу Ботев (Пловдив) в протоколен мач от последния кръг на Първа лига. Талантите на разградчани демонстрираха добра игра и с голове на Ивайло Климентов и Ерол Дост се добраха до ремито. Попаденията за гостите бяха дело на Дуде Ндонгала и Радослав Терзиев.

Димитър Димитров заложи на всички свои резерви и младежи, за да им позволи да натрупат игрова практика на най-високо ниво. С капитанската лента „орлите“ поведе Венцислав Керчев, а в игра отново бяха младите надежди Светослав Ковачев и Доминик Янков.

„Орлите“ опитаха няколко добри атаки и успяха да открият резултата в 37-ата минута. Ивайло Климентов не остави никакъв шанс на Кайзер, изпращайки топката в далечния ъгъл с премерен удар от границата на наказателното поле.

Домакините започнаха втората част с нови атаки, но Кайзер бе брилянтен между гредите. Така се стигна до 54-ата минута, когато Дуде Ндонгала върна паритета. Футболистът на Ботев стреля от пряк свободен удар, топката бе безопасна за младия страж Дамян Дамянов, но той я подцени и я остави да влети в мрежата за 1:1.

„Канарчетата“ осъществиха пълен обрат само в рамките на 3 минути. В 57-ата топката стигна до Радослав Терзиев след центриране от десния фланг, той я овладя и я изпрати във вратата на Дамянов за 2:1.

15 минути преди края на мача Ерол Дост отново върна равенството на „Лудогорец Арена“ . Илиев центрира опасно, а Дост надскочи отбраната на гостите и с глава направи 2:2, фиксирайки крайния резултат.

Лудогорец вече празнува преждевременно своята 7-а поредна титла на България и завършва кампанията на върха с 88 точки. Ботев пък остава 5-и с 56 точки.