Младите ни волейболистки 4-и в Европа! Класираха се за световно

снимка: bgvolleyball.com

Националният отбор по волейбол на България за девойки до 17 години завърши на почетното четвърто място на Европейското първенство в София. В спора за трета позиция на турнира младите ни волейболистки отстъпиха на Турция с 1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 19:25 ) пред пълни трибуни в столичната зала "Христо Ботев". Така туркините завършиха с бронзовите отличия на Евроволей 2018, а родните представителки оформиха финалната четворка в Европа.

Драматичната загуба от Италия с 1:3 гейма във втория полуфинал от надпреварата и разочарованието от изпуснатите възможности явно оставиха своя отпечатък и нашите момичета не успяха да покажат пълните си възможности. Волейболистките ни се бориха и бяха равностоен съперник, но туркините показаха по-голяма устойчивост и боеспособност в мача, съобщава bgvolleyball.com.

В първите два гейма туркините успяваха да надделеят във важните моменти, като се наложиха след двадесета точка и поведоха с 2:0. В третата част нашите волейболистки показаха, че не са се предали и на свой ред демонстрираха дух и способности, като от 11:15 обърнаха съперничките до 18:17. Възходът продължи и този път в решаващите моменти българският тим надделя, като спечели гейма и се върна в играта.

В четвъртата част обаче туркините не позволиха повече обрати. Те започнаха много стабилно и след силен сервис взеха аванс от 8:4. Националките ни се пропукаха в посрещане и разликата в полза на съперника нарасна на осем точки - 20:12. Това бе преломен момент, нашите не успяха да излязат от положението и волейболистките на Турция спечелиха четвъртата част, а с това и крайната победа.

Стартов състав на България: Борислава Личева - Мерелин Николова, Йоанна Атанасова - Мила Илиева, Мария Йорданова (капитан) - Александра Георгиева, Галина Карабашева – либеро (Стефани Македонска).

С присъствиеето си във финалната четворка на Европейското първенство двата тима се класираха за Световното първенство 2019 и Младежкия олимпийски фестивал също през 2019 година.