Младежките национали завършиха наравно с Македония в контрола (СНИМКИ)

Младежкият национален отбор на България (до 21 години) изпусна да спечели контролната среща срещу връстниците си от Бившата югославска република Македония и трябваше да се задоволи с равенство 1:1.

Това беше първи мач за новата селекция на треньора Михаил Мадански, която включва основно момчета от наборите 1992 и 1993.

Досега Мадански събра отбора на два пъти за двустранни игри и неофициални проверки. Въпреки че съставът все още се изгражда, България имаше пълно превъзходство в срещата.

Атака на Радослав Кирилов премина през Илиян Капитанов, който центрира от фланга прострелно, а Рашковски от гостите си отбеляза автогол в 30-ата минута.

В 62-ата минута Стойчевски изравни за македонската селекция, след като наказа изключително груба грешка на вратаря Димитър Илиев, който на почивката замени Китанов.

До края нашите отново натиснаха, а най-чистото положение в мача пропиля Живко Петков. Радослав Кирилов стреля от 10 метра, топката срещна сглобката на гредите, но при добавката от три метра Петков улучи тялото на вратаря.

Стартов състав на България: Георги Китанов, Ангел Грънчов, Георги Терзиев, Антон Недялков, Иван Горанов, Радослав Кирилов, Тодор Неделев, Ивайло Чочев, Симеон Славчев, Александър Колев, Илиан Капитанов.