Младежките национали с трета поредна победа на Европейското

снимка: basketball.bg

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години записа трета поредна победа в група В на европейското първенство, дивизия В в Сараево (Босна и Херцеговина).

След успехите си над Холандия и Словакия днес българския отбор победи Унгария с 84:80 (16:25, 22:21, 20:10, 26:24) точки. Българите губеха с около 10 точки през първото полувреме, а на почивката отстъпваха с 8 точки - 38:46.

Момчетата на Петър Клечков започнаха отлично третата част и след серия от 12:2 направиха обрат - 50:48 в 24-та минута. След 30 минути българите водеха с 2 точки - 58:56, след като спечелиха третата четвърт с 20:10.

Преди последните 5 минути на мача България водеше със 70:69 точки. По-малко от две минути преди сирената унгарците отново поведоха след тройка на Арон Моравчик - 78:76. Пламен Христов бе точен за българския отбор 23 секунди преди края на двубоя за 82:80, а Дарин Иванов оформи крайния резултат с два наказателни удара в последните 5 секунди.

За България Дарин Иванов беше най-резултатен с 19 точки. Станислав Цонков добави 16 точки, а с по 10 точки завършиха Христо Господинов, Илхан Арабаджиев и Хакан Сербезов, информира БТА.

За Унгария Янош Елингсфелд записа 33 точки и 8 борби.

В другия мач от групата Дания играе със Словакия по-късно днес, след което ще стане ясно крайното класиране в групата и кой ще е съперникът на България в следващата фаза.