Младежки национал с нов силен мач в Белгия

Нов силен мач направи младежкият национал Александър Колев, като помогна за успеха на втородивизионния Геел в 4-ия кръг на турнира за Купата на Белгия. Геел елиминира с 2:1 като гост след продължения Темзе от четвърта лига.

Геел излезе напред в резултата чрез Вилем Ванвоорден, който оползотвори пас на Арне Хуфнагелс. В 36-ата минута Колев изведе сам срещу вратаря на домакините Хуфнагелс, който беше подкосен. Съдията отсъди дузпа, но потърпевшият изпълни неуверено и вратарят на Темзе- Рение спаси.

Вратарят не само показа, че може да лови дузпи, но също така и да вкарва. В 51-ата минута домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар, а стражът им не сгреши.

В продълженията надмощието на Геел продължи, българинът Колев на два пъти провокира съперниците да го фаулират с цената на жълти картони.

Във втория случай, в 116-ата минута от свободния удар от ляво на наказателното поле Кев Фиел центрира, топката попадна на главата на Йо Кристиаенс и той я прати в мрежата за 1:2.