Младежки национал донесе успех на Геел в контрола

Младежкият национал Александър Колев донесе успеха на новия си отбор Геел с 2:1 срещу холандския Фортуна (Ситард), след като беше спънат за дузпа пет минути преди края

Българският нападател игра пълни 90 минути, информира БТА.

Старши треньорът Ерик Франкен раздели отбора на две групи, като вчера с аматьорски състав от 5 лига играха резерви и юноши, а днес преди обяд срещу Фортуна заложи на основния си състав.

Холандците, които миналата година пропуснаха промоция в елита, откриха резултата преди почивката въпреки силните 15 начални минути на отбора на Геел.

В една от чистите ситуации Колев стреля чудесно, но вратарят на Фортуна се разтегна по диагонала и спаси.

Централният защитник на Геел Бен Сантерманс изравни с глава след центриране от фаул, а отличната игра на Александър Колев продължи и след почивката. Той даде два чудесни паса на свои съотборници, които обаче пропуснаха сами срещу вратаря.

Пет минути преди края софиянецът излезе на голова позиция и беше съборен в наказателното поле. Плеймейкърът на Геел Арне Хуфнагелс се разписа от бяла точка за 2:1.

Следващата проверка на Геел е утре срещу Беершот, когато ще бъде и представянето на тима пред феновете на стадион Люнен.