Младежите U21 се предадоха и пред Франция в квалификациите за Евро 2019

снимка: lap.bg

Младежкият национален отбор на България под 21 години се би геройски, но преклони глава пред Франция на "ММ Арена" в Льо Ман в двубой от група "9" на квалификациите за европейско първенство 2019. "Лъвовете" на Антони Здравков загубиха с 0:3 от връстниците си, но показаха зъби само в защита. Родните национали завършиха срещата без нито един точен удар. България има само 2 точки в актива си и шансовете ни за класиране напред са изпепелени. Ние сме на 5-о място, докато втори е Словения с 10 пункта, а лидер са французите с 12.

През първото полувреме Николай Кръстев опази вратата ни суха, като спаси опасни удари на нападателите на Франция. В 58-ата минута обаче и стражът ни бе безсилен, след като Терие прониза мрежата му. Той овладя дълъг пас на Диало, преодоля роден бранител и вкара за 1:0.

Чак в 81-ата Оливие Нчам даде спокойствие на домакините, покачвайки на 2:0 след добро изпълнение на пряк свободен удар. Друга резерва - Лис Мусет, се подигра с отбраната ни в последната минута от двубоя, за да оформи класическото 3:0.