Младежите шибнаха 3 гола на Черна гора

Младежкият национален отбор на България записа първа победа в квалификациите за Евро 2019. “Лъвовете” на Антони Здравков надиграха с 3:1 Черна гора в Стара Загора. Първият гол в срещата падна в 47-ата минута, когато Кирил Десподов разстреля стража на гостите. Шест минути по-късно Кръстевич изравни, но това не смути българите и в 58-ата минута Божидар Краев отново даде аванс на тима. Крайният резултат оформи Наско Милев.
Младежкият ни национален отбор започна по разочароващ начин участието си в квалификациите и след първите си 4 мача не успя да запише победа. Съставът на Антони Здравков загуби у дома от Люксембург, а след това направи две равенства с Казахстан, преди да падне с 0:3 при визитата си на Франция. Днес младите “лъвове” се справиха с Черна гора и събраха актив от 5 точки в група 9.

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 8-ата минута, когато Вукчевич се справи със Стойчо Атанасов, след което центрира добре към Шаркич, но талантливият нападател стреля твърде слабо, за да затрудни Николай Кръстев. В 15-ата минута Наско Милев пробва късмета си, но нападателят на Славия не успя да си нагласи кълбото, за да отправи добър удар.

Капитанът на Черна гора Андрия Вукчевич се озова на страхотна позиция. Бранителят стреля много мощно, но топката мина на сантиметри от целта. В 39-ата минута Кирил Десподов се справи със защитник на гостите, след което центрира в наказателното поле, а там Марко Роганович изчисти много лошо кълбото с глава, като бе изключително близо да си отбележи нелеп автогол.

В 42-ата минута Венци Керчев направи страхотен пропуск, пише Спортал. Талантът от школата на Лудогорец се оказа на перфектна позиция, но ударът му с глава не намери целта. Това бе и последната интересна ситуация за първото полувреме.

Втората част започна фантастично за "лъвовете", след като след само 120 секунди Кирил Десподов вкара първия гол на стадион "Берое" в Стара Загора. В 53-ата минута централният нападател на гостите изравни резултата. Вукчевич центрира, Стойчо Атанасов отклони лошо топката, която се озова на главата на Никола Кръстович, който от близка дистанция наказа Николай Кръстев.

В 58-ата минута играчите на Антони Здравков направиха много добра атака, която логично завърши с гол в мрежата на Матия Саркич. Антонио Вутов се справи с бранител отляво и центрира в наказателното поле към Наско Милев, който малко случайно намери Божидар Краев. Юношата на Левски без да се замисли прати кълбото във вратата на Черна гора.

В 66-ата минута Кирил Десподов за пореден път показа класа. Нападателят на ЦСКА-София сложи топката на главата на Милев, той майсторски заби трети гол във вратата на Черна гора. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.