Младежите ще гонят точки срещу Русия напук на проблемите

Днес младежкият национален тим на България излиза срещу Русия в двубои от четвъртия си двубой от европейските квалификации.

Задачата изглежда сложна, но до този момент българите показаха, че имат сили да се борят и не случайно са на първо място в групата с актив от 7 точки.

Именно Русия е на второ място - с шест точки. Толкова има и Дания, но двата тима са с мач по-малко от нас.

Активът на Българите можеше да е и по-голям, но преди четири дни те пропуснаха да победят като домакин в Ловеч отбора на Естония, въпреки че бяха по-добрият отбор на терена.

Българите поведоха с гол на Радослав Кирилов в 20-та минута и се виждаха победители, но получиха нелеп гол след края на 4-минутното продължение на двубоя.

Преди това младите „лъвове" постигнаха две победи над аутсайдера в групата Естония.

Селекционерът на тима Михаил Мадански има много кадрови проблеми. В мача с Естония травма получи Георги Терзиев, който ще отсъства от терените два месеца. Извън строя е и Илия Мунин. Иван Горанов и Антон Недялков също се оплакват от болежки, но са в групата за гостуването на Русия.

Въпреки проблемите България ще се бори минимум за точка на стадион „Арена Химки" и е длъжна да направи всичко по силите си, ако иска да търси класиране на Европейско първенство.

Руснаците имат качествени футболисти, а домакинското предимство е фактор, но въпреки двете си победи до този момент не са особено убедителни в игрите си. Единият успех дойде срещу Андора, а в петък Сборная се изпоти здраво при домакинството си на Словения, като трябваше да обръща двубоя от 0:1 до 2:1, а победното попадение дойде четири минути преди края на срещата.

Двубоят България - Русия е от 16:00 часа българско време, а "лъвовете" се прибират в София в сряда в 11:20 с полет директно от Москва.