
Българският младежки национален отбор пропусна да победи връстниците си от Черна гора в европейската квалификация между двата тима. Двубоят се игра пред обидно малко публика на стадион „Градски" в Ловеч и завърши наравно 1:1, като две дузпи бяха отсъдени в полза на нашите.
Българите доминираха през цялото първо полувреме, като с пропуски се отличиха Момчил Цветанов от Литекс и Спас Делев от ЦСКА. Епизодичните контраатаки на гостите от Черна гора рядко носеха някаква опасност, като намесите на вратаря на Ювентус Марио Кирев не бяха нужни.
През второто полувреме и двата тима вдигнаха оборотите. В игра се появи Мартин Тошев, който в 67-ата минута изведе добре в наказателното поле на черногорците Момчил Цветанов и той бе съборен от Томашевич и съдията посочи бялата точка. Юношата на Левски и капитан на младежите в днешната среща Лъчезар Балтанов се разписа за 1:0 и даде аванс на „лъвовете".
Само пет минути по-късно нашите получиха втори шанс да се разпишат от бялата точка. Този път Балтанов бе съборен в наказателното поле на гостите, но отново той не успя да се разпише и да вкара втория си гол в срещата. Това дойде като стимул за гостите, които стигнаха до изравняването в 77-ата минута на двубоя. Джурович, който бе може би най-активният футболист на тима на Черна горе с прецизен удар прати топката в горния ляв ъгъл на нашата врата и направи Кирев безпомощен.
До края на двубоя до по-сериозни голови положения не се стигна и двата тима трябваше да се примирят с точката. Това е първо равенство за нашия отбор след загубите от Казахстан, Израел и Швеция. Нашите имат и една победа като домакин на Казахстан. Черна гора имат една победа и една загуба до момента съответно срещу Казахстан и Швеция.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ