Младежите попарени от Естония в 95-ата минута в Ловеч

Младежкият национален отбор на България (под 21 години) претърпя кошмарен шок при домакинството си на Естония в 3-ия си двубой от квалификациите за Европейското първенство през 2015-та година.

Възпитаниците на Михаил Мадански бяха на крачка да постигнат трета поредна победа в пресявките, но допуснаха изключително нелепо равенство 1:1 с гол за гостите в 20-ата секунда след края на 4-минутното продължение.

По този начин България вече има 7 точки и продължава да бъде лидер в класирането на Група 2, но можеше да бъде още по-убедителен водач, ако не бе записала нелепото реми с Естония.

Единственото попадение за младежите в града под Закрития мост реализира крилото на италианския Лумецане Радослав Кирилов, който в 20-ата минута получи отличен извеждащ пас от Милен Гамаков и с хладнокръвно изпълнение даде аванс на „лъвчетата".

През първата част играта на нашите момчета не вървеше и освен гола, те не създадоха нито едно опасно положение, но след почивката имаха куп възможности да увеличат преднината си. Въпреки пропуските, по нищо не личеше, че Естония може да попари зрителите на стадиона в Ловеч, но точно това се случи.

В 20-ата минута „лъвчетата" откриха резултата след добре осъществена преса в средата на терена, която принуди естонците да сбъркат. Футболистът на Черноморец Милен Гамаков даде прекрасен извеждащ пас на Радослав Кирилов, който се откъсна сам срещу вратаря отляво.

Играчът на Лумецане нахлу в пеналтерията и елегантно прати топката между краката на вратаря на Естония Меертис за 1:0. Това бе 4-то попадение за роденият в Симитли нападател в квалификациите за Европейското първенство през 2015-та година.

В 29-ата минута обаче гостите създадоха великолепно положение за изравнителен гол, като защитата на „лъвчетата" тотално заспа. Раудсеп центрира от лявото крило, а Рьотел с глава стреля параболично, като топката се отби в горната греда и излезе в аут.

120 секунди по-късно отново естонците застрашиха вратата на Марио Евтимов, като почти идентично центриране вляво от страна на Антонов сложи топката на главата на Липин. Той стреля красиво и прехвърли стража на България, но кълбото се оплете в мрежата от външната страна.

Второто полувреме започна много по-добре за българите, които бяха далеч по-разнообразни и свежи в отиграванията си на терена, за да натикат противника в собствената му половина. Милен Гамаков направи изключителен пробив по левия фланг и нахлу в пеналтерията, но последвалият пас към чакащия Жиков Петков бе пресечен в корнер.

В 58-ата минута халфът на ЦСКА Ивайло Чочев беше намерен отлично в наказателното поле, но се засуети и пропусна добра възможност да стреля очи в очи с вратаря. Той все пак успя да върне към Славчев, но последвалият изстрел вече беше неточен и от доста по-неудобно положение.

В 60-ата вратарят на Естония Меертис игра с ръка извън наказателното поле и „лъвчетата" искаха да бъде изгонен, но съдията Торнике Гванцеладзе от Грузия показа само жълт картон на стража, защото той не беше последното препятствие преди вратата.

В оставащите минути до края българите пропиляха още няколко отлични възможности да увеличат преднината си, главно заради непохватни действия в противниковото наказателно поле.

Не се виждаше как анемичните естонци биха могли да стигнат до изравнително попадение, но в 20-ата секунда след края на 4-минутното продължение проспано центриране от корнер и неубедителна намеса на вратаря Евтимов позволи на Мют да донесе точката за Естония - 1:1.