Младежите отстъпиха с 1:2 на Швеция

снимка: bfunion.bg

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:2 гостуването си на Швеция, в мач от 6-а квалификационна група за Евро 2011 в Дания. За "лъвчетата" се разписа централния бранител на Левски Виктор Генев, докато за "тре крунур" точни бяха Олсон и Бехрами.

Първата част предложи равностойна продукция на терена, като домакините първи стигнаха до попадение, след като в 32' минута Олсон откри. Само три минути по-късно Виктор Генев възстанови равенството, отбелязвайки след точно подаване на Дани Кики.

Победното за Швеция попадение обаче падна в 54' минута на двубоя, когато Бехрами бе точен за 2:1. Изгонен от игра за втори жълт картон през втората част пък бе юношата на ЦСКА Александър Тонев.

България: Кирев (61-Денчев), Кики (59-Цачев), Макенджиев, Генев, Виданов, Балтанов (87-Балтанов), Огнянов, Петаков, Колев, Тонев, Божиков