Митрев герой и грешник за Левски! Кешеру вкара от корнер и донесе победа на Лудогорец

снимка: lap.bg

Лудогорец надви Левски с минималното 1:0 на "Герена" в мач от третия кръг на шампионския плейоф в Първа лига и се доближи с една крачка по-близо до спечелване на седма поредна титла. Единственото попадение в мача отбеляза Клаудиу Кешеру, а още по-невероятното е, че той го стори с директен удар от корнер. В началото на втората част румънецът пропусна дузпа, като Митрев спаси, но стражът на "сините" допусна грешка при ъгловия удар и подари успеха на "орлите".

11-метровият наказателен удар пък бе повече от скандален. Никола Попов отсъди бялата точка за игра с ръка на Антонио Вутов, но играчът на 26-кратните шампиони дори не бе близо до това да играе с кълбото.

Още в началото на двубоя капитанът на Левски Божидар Митрев се реваншира за слабото си представяне в предишните няколко мача и показа на „орлите“, че ще изпитат огромни проблеми, ако искат да му отбележат. В 6-ата минута стражът направи феноменално двойно спасяване. Първо Марселиньо стреля с глава от близка дистанция, но вратарят парира удара, а при добавката и Кешеру не съумя да го преодолее.

Малко по-късно Лукас Саша нахлу в пеналта и стреля опасно, но топката премина покрай гредата. Един от малкото шансове на Левски дойде в 28-ата минута, когато Антонио Вутов бе намерен с центриране, но ударът му бе уловен от Ренан.

Веднага след началото на втората част „орлите“ натиснаха съперника си, а съдията Никола Попов отсъди скандална дузпа за гостите. Той видя игра с ръка на Антонио Вутов при едно меле след корнер в наказателното поле и отсъди бялата точка. На повторенията се видя, че играчът на Левски дори не бе близо до топката, а решението на Попов бе повече от грешно.

Зад бялата точка застана Клаудиу Кешеру. Той изстреля истински снаряд към вратата, но Митрев улови ъгъла и с невероятен рефлекс изби топката.

Натискът на разградчани през второто полувреме се засили, но футболистите на Херо не съумяха да създадат нито едно опасно положение пред вратата на Митрев. Тимът на Делио Роси също не бе кой знае колко деен в предни позиции. В 68-ата Кали Тиам опита късмета си с удар извън наказателното поле, но той излезе в аут.

В 83-ата минута обаче най-накрая дойде моментът на Лудогорец. Клаудиу Кешеру взриви сектора за гости, след като отбеляза директно от ъглов удар. Очакваше се румънецът да центрира отляво на вратата на Митрев, но той директно завъртя топката към далечния ъгъл, а стражът на Левски увисна и допусна попадение в мрежата си. Слабата намеса на капитана накара всички фенове на "сините" да забравят отразената дузпа в началото на полувремето.

След поредния успех Лудогорец отново възстанови аванса си от 6 точки спрямо ЦСКА-София на върха в класирането. Шампионите имат 75 пункта, докато "червените" са с 69. Левски пък остана на цели 4 точки от четвъртия Берое, след като днес заралии надвиха Ботев с 3:2. Тимът на Делио Роси е 4-и с 50 пункта и е в ужасяваща серия от 4 поредни загуби в първенството.