Митко Ценов в топ 10 на Европейското в Цюрих

Българинът Митко Ценов завърши на 9-то място в дисциплината 3000 метра стипълчейз на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих.

Националният ни рекордьор финишира с време 8:34.16 минути, но остана на повече от 13 секунди от личното си постижение от 8:20.87 минути от 12 юни тази година в Уелва (Испания).

Първоначално Митко бе 10-ти, но след това организаторите дисквалифицираха победителя Майедин Мехиси-Бенабад, защото французинът си свали трикото 100-ина метра преди финала и завърши състезанието гол, което е в нарушение на правилата за цялостта на екипировката.

След края на надпреварата испанската лекоатлетическа федерация подаде контестация, която беше уважена.

Мехиси-Бенабад, олимпийски вицешампион от Пекин 2008 и Лондон 2012, имаше голяма преднина пред конкурентите си, но показната проява му струва трета поредна европейска титла в дисциплината.

Така за нов шампион на Стария континент на 3000 метра стипълчейз беше обявен друг французин Йоан Ковал. На второ място прогресира Кристиан Залевски (Полша), а с бронза се окичи Анхел Муйера (Испания).