Митко Ценов бе дисквалифициран, отнеха му титлата

снимка: bgathletic.com

Българинът Митко Ценов, който днес спечели титлата в бягането на 3000 метра с препятствия на европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години в Тампере /Финландия/, бе дисквалифициран и титлата му бе отнета.

Според съдиите Митко Ценов по време на бягането си е стъпил извън очертанията на пистата. От щаба на българската лекоатлетическа делегация в Тампере веднага бе подадена контестация.

След едночасово заседание на жури д'апел контестацията на българската делегация бе отхвърлена. Така шампион на 3000 метра с препятствия стана испанецът Абделазиз Мерзуги, който в състезанието финишира на близо две секунди след Митко Ценов.

Българската лекоатлетическа делегация се връща от европейското първенство за младежи и девойки утре, понеделник, в 20,55 часа с полет от Истанбул.