Миста подписа с канадския Торонто до края на сезона в МСЛ

Мигел Анхел Ферер Мартинес или Миста е поредния европейски футболист, който ще продължи кариерата си зад Океана. Нападателят на Депортиво (Ла Коруня) вече е собственост на канадския отбор Торонто, който се състезава в Мейджър лигата на САЩ и Канада.

 

Договорът на 31-годишния Миста е до края на сезона в Америка, който вече тече. „Миста ще донесе много опит на нашия отбор", заяви мениджърът на отбора Мо Джонсън. „Играл е в отбори като Реал (Мадрид), Валенсия и Депортиво, които са клубове от световна класа".

 

„Той е по-различен тип футболист от всички, които имаме тук в Торонто. Много се вълнуваме, че ще можем да разчитаме на него след 15-и юли", каза още Джонсън. Миста бе в отбора на Валенсия, който през сезон 2003/2004 спечели Купата на УЕФА и след това Суперкупата на Европа.